تبلیغات
همه چیز از همه جا - 3 مطلب مفید

3 مطلب مفید


۶ علامت هشدار دهنده ی بی آبی بدن

و

درمان گرفتگی رگهای قلب با مصرف عصاره سیر و لیمو ترش

و

خوردن ماست طول عمر را افزایش مى دهد


 
  را در ادامه ی مطلب ببینید  


۶ علامت هشدار دهنده ی بی آبی بدن
هفتاد درصد بدن ما از آب تشکیل شده است. اگر این میزان کاهش پیدا کند حتی به اندازه اندک دچار کم‌آبی می‌شویم. این کم‌آبی سبب اختلال عملکرد دستگاه گوارش و عدم‌تعادل مواد شیمیایی بدن می‌شود. اما با چه هشدارهایی؟! برای پیشگیری از این عارضه به این علائم توجه داشته باشید:
۱٫ اگر تشنه‌اید آب بخورید:
اگر احساس تشنگی کردید یعنی بدن‌تان کم‌آب شده است، کم‌آبی خفیف به راحتی با جایگزین کردن مایعات درمان می‌شود. برای رفع تشنگی آب بهترین انتخاب است.
۲٫ اگر احساس بی‌حالی می‌کنید هم آب بخورید:
اگر روزانه در حدود ۵/۲ لیتر آب از طریق فرآیندهای مثل تعریق از دست می‌دهیم اما باید در تابستان بیشتر آب بخوریم
۳٫ پوست و لب‌های خشک:
خوردن مایعات باعث می‌شود پوست خشک شما به وضعیت طبیعی بر‌گردد سایر مایعات مثل چای هم باید برای پیشگیری از کم‌آبی بیشتر مفید است. محققان توصیه می‌کنند از مصرف الکل و قهوه برای جلوگیری از کم‌آبی خودداری کنید.
۴٫ احساس سبکی سر:
نوشیدن مایعات کافی از ایجاد سردرد و احساس سبکی سر پیشگیری می‌کند چون ما دو سوم از مایعات دریافتی را از راه نوشیدن تامین می‌کنیم. سایر نیازهای بدن به مایعات از طریق میوه و سبزی، ماهی و مرغ و غذاها تامین می‌شود.
۵٫ ادرار تیره و کاهش ادرار:
کاهش میزان ادرار یکی از علایم کم‌آبی است که بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد. همچنین لازم است میزان قند و نمک خون از دست رفته‌تان را هم جبران کنید. مصرف آب میوه و خوردن مایعات وعده‌های اندک نمکی الکترولیت‌های بدن را تامین می‌کند.
۶٫ احساس خالی بودن معده:
این احساس نشان دهنده کم‌آبی بدن است بنابراین سعی کنید روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب در روز مصرف کنید تا آب بدن‌ تامین شود. همچنین وقتی دمای بدن‌تان افزایش پیدا کرد بیشتر آب بخورید.

درمان گرفتگی رگهای قلب با مصرف عصاره سیر و لیمو ترش
- مصرف عصاره :
اگر دچار رسوب گرفتگی در رگهای بدن شده اید، نیازی به عمل قلب باز وجود ندارد. زیرا گرفتگی رگها پس از این شما را آزار نخواهد داد. فقط کافی است روزی نصف استکان معادل ۳۰ CC از این شربت غلیظ و طبیعی میل نمایید ؛ تا به کلی برطرف گردد.

- طرز تهیه :

تعداد ۳۰ حبه ی سیر را پوست گرفته همراه با ۵ عدد لیموترش (شیرازی) با پوست که قبلا هسته های آن را گرفته اید، در هم زن (میکسر) بریزید. پس از آن که همه ی محتویات در میکسر له شد با یک لیتر آب مخلوط نموده و بجوشانید (نکته ی مهم : فقط و فقط، یک بار جوش بخورد). پس از سرد شدن، آن را از صافی رد نموده و محتویات را داخل یک شیشه بریزید و در یخچال نگهداری کنید.
- مصرف :
روزانه نصف استکان (معادل ۳۰ CC) از این مایع به اختیار خود تان قبل یا بعد از غذاهای اصلی میل نمایید. پس از سپری شدن سه (۳) هفته از مصرف مداوم این
عصاره ی طبیعی، احساس جوانی و شادابی در تمام وجود بدنتان قابل لمس است. تمامی گرفتگی های رگ های بدن و سایر عوارض آنها به عنوان مثال دید کم و سنگینی گوش به حالت عادی خود
باز خواهد گشت.
به یاد داشته باشید ؛ بعد از مصرف یک دوره ی سه هفته ای، شما باید هشت (۸) روز استراحت کرده و سپس دومین دوره ی مصرف سه هفته ای را اجرا کنید. به این ترتیب یک موفقیت موثر ایجاد می شود. این دوره ی درمان، ارزان، موثر و بی ضرر را می بایست هر ساله تکرار کرد.

- بوی سیر :

با خوردن این مایع، هیچ کس بوی نامطلوب سیر را حس نخواهد کرد (امتحان کنید).

- خواص شربت :

نیروهای شفا بخش سیر و لیموترش، کاملا خود را پس از مصرف این عصاره، نشان می دهند. افرادی که رگ های آنها رسوب گرفتگی دارد و یا این که مشکل (LDL) که مبتلا به کلسترل بد چربی خون دارند، می توانند ؛ شبها بدون پریشانی خاطر خواب راحت و آسوده ای داشته باشند. به فعالیت های بدنی، ورزش پرداخته، زیرا انسداد رگهای آنها، از بین رفته است. همچنین مصرف این عصاره را برای کسانی که سایش دندان (دندان کروچه) داشته و یا جرم دندان دارند، مفید است. در آخر توصیه می کنیم برای اینکه سیر را پوست بکنید، در کاسه ای آب ریخته و پس از آن پوست سیر را به راحتی از آن جدا کنید.
خوردن ماست طول عمر را افزایش مى دهد
ماست نه تنها یک میان وعده غذایى سریع، آسان و مغذى است که در تمام طول سال موجود است، بلکه محققان دریافته اند در کشورهایى که از ماست در وعده هاى غذایى شان استفاده مى کنند، طول عمر مردم آن کشورها بیشتر است. درسیستم طبقه بندى مواد غذایى، ماست جزو منابع غذایى بسیار غنى از کلسیم، فسفر، ریبوفلاوین یا ویتامین B2 و ید محسوب مى شود. ماست همچنین منبع سرشار از ویتامینB12، اسید پانتوتنیک یا ویتامین B5، روى، پتاسیم و پروتئین است. این مواد مغذى ماست را به یک ماده غذایى تامین کننده سلامتى تبدیل کرده است. ماست با کیفیت بسیار مطلوب حاوى باکترى هاى زنده اى است که براى سلامتى مزایاى بسیارى دارد. ماستى که حاوى باکترى هاى زنده باشد، باعث افزایش طول عمر شده و همچنین سیستم ایمنى بدن را تقویت مى کند.
تحقیقات نشان مى دهد که مصرف ماست براى افرادى که سیستم ایمنى ضعیفى دارند مانند سالمندان مى تواند واکنش هاى ایمنى بدن را تقویت کرده و مقاومت بدن را در برابر بیمارى هاى مربوط به سیستم ایمنى افزایش دهد. پژوهشى که بر روى ۱۶۲ سالمند به مدت پنج سال انجام شد، نشان داد در بین آن گروه از این سالمندان که بیش از سه نوبت در هفته ماست مصرف کردند، میزان مرگ و میر ۳۸ درصد نسبت به گروهى که کمتر از یک نوبت در هفته ماست خوردند، کاهش پیدا کرد.
به علاوه گروه دیگرى از بررسى ها نشان داده است که مصرف مواد غذایى غنى از کلسیم مى تواند چربى بدن را کاهش دهد. به این ترتیب محققان توصیه مى کنند که اگر مى خواهید وزن کم کنید، بیشتر از مواد غذایى سرشار از کلسیم بویژه فراورده هاى لبنى کم چربى مانند شیرگاو و ماست استفاده کنید. البته هنوز چگونگى تاثیر ماست در کاهش چربى بدن براى محققان مشخص نیست.
یکى دیگر از فواید ماست تقویت توانایى بدن در تشکیل استخوان ها است. ماست و همچنین شیر گاو حاوى پروتئین خاصى هستند که به رشد بدن و نیز تقویت فعالیت سلولهاى استخوان ساز در بدن کمک مى کند. به علاوه کارشناسان علم تغذیه توصیه مى کنند که مصرف فراورده هاى لبنى براى رشد استخوانهاى دختران بویژه در سن بلوغ سودمندتر از مصرف مکمل هاى حاوى کلسیم است.
ماست حاوى نوعى باکترى موسوم به لاکتوباسیلوس است که تاثیر قابل توجهى در پیشگیرى و بهبود آرتروز دارد. ازسوى دیگر مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایى تغذیه کلینیکى حاکى از آن است که فعالیت باکترى عامل زخم معده موسوم به هلیکوباکترپیلورى نیز با مصرف ماست متوقف مى شود. در بخش دیگرى از این پژوهشها که در همین مجله به چاپ رسیده آمده است که اگر چه همواره مزایاى مصرف ماست کم چرب مورد توجه بوده است اما پژوهش ها نشان مى دهد که مصرف ماست و سایر فراورده هاى لبنى پرچرب مانند شیر، پنیر، خامه، سرشیر و کره با چربى کامل به میزان قابل توجهى خطر ابتلا به سرطان روده و راست روده را کاهش مى دهد.
اگر چه نوع پرچرب این محصولات حاوى مقادیر بالاى چربى اشباع شده است، اما از سوى دیگر حاوى نوعى چربى محافظت کننده است که خاصیت پیشگیرى از ابتلا به سرطان دارد. مصرف تنها ۹۰ گرم ماست دوبار در روز نه تنها سطح سولفیت هیدروژن و یا سایر ترکیبات سولفیتى در بدن را که باعث تنفس نامطلوب مى شوند، کاهش مى دهد بلکه همچنین از درصد تشکیل پلاک هاى دندانى و بروز پوسیدگى هاى دندانها مى کاهد.


ادامه مطلب
[ 1392/09/8 ] [ 06:09 ب.ظ ] [ همه چیز در همه جا ]